Home & Cook Blog> Péče o domácnost> Jak nastavit automatický úklid u robota
21.5.2024

Jak nastavit automatický úklid u robota

Krok za krokem s vámi projdeme automatické nastavení robotického vysavače. Zvládnete to sami během pár chvil. Jak tedy na to, aby se mohl robotický vysavač následně pustit do úklidu vašeho domova?

Robotický vysavač: chytrý a daleko chytřejší

Robotické vysavače můžeme rozdělit do dvou základních skupin. První základní skupinou jsou roboty bez pokročilé navigace, které jsou určené spíše pro menší domácnosti nebo úklid jednoduchých prostor. Tyto robotické vysavače pro svoji navigaci využívají infračervené senzory a případně gyroskop pro orientaci v prostoru. Jejich nastavení je vskutku jednoduché, stačí robota spustit tlačítkem přímo na přístroji nebo přes aplikaci. Spuštění přes aplikaci má svou výhodu v tom, že je možné úklid naplánovat a nastavit třeba výkon, jakým má robot vysávat.

Druhou skupinu tvoří roboty s pokročilou navigaci využívající laserovou navigaci, případně kombinaci laseru a kamery. U těchto robotů je už nastavení komplikovanější. Samozřejmě se dají rovněž spustit pouze tlačítkem na robotovi, ale v tomto případě se budou chovat jako roboty z první skupiny, jen budou méně narážet do nábytku díky pokročilejším senzorům. Robotické vysavače s pokročilou navigací jsou ideálním parťákem do větších bytů se spoustou nábytku, případně do rodinných domů, protože si zvládnou vytvořit několik různých map pro všechny patra domu.

K čemu je dobré základní nastavení?

Ptáte se, k čemu je nastavení robotického vysavače dobré? V mobilní aplikaci, která je spárovaná s robotickým vysavačem Rowenta s pokročilou laserovou navigací, totiž můžete do nejmenších detailů nastavit úklid svého domu či bytu tak, aby vyhovoval přesně vašim zvyklostem.

V nastavení robotického vysavače si tak vyberete například no-go a no-mop zóny, tedy zóny, kam již robotický vysavač nesmí vstoupit, případně tam může vysávat, ale nikoliv vytírat. Jaké máte další možnosti? V nastavení aplikace na ovládání robotického vysavače lze rovněž aktivovat inteligentní bodový úklid a spravovat úklid podle konkrétní místnosti. Tímto způsobem si tak můžete v aplikaci nastavit rovnou celé mapy pro jednotlivá patra vašeho domu či mezonetového bytu. Typickým zástupcem chytrých robotů s laserovou navigaci a detailním nastavením aplikace je model Rowenta X-Plorer S75s+.

 

U značky Rowenta ale existuje ještě jeden přístup k nastavení aplikace, resp. jak s nastavením strávit co nejméně času a nechat vše na automatice. Je to v případě robotických vysavačů s umělou inteligencí. Robotický vysavač jednoduše spustíte v aplikaci a po několika úklidech vám začne sám navrhovat způsob, jakým vaši konkrétní domácnost uklízet. Umí sám doporučovat no-go zóny, kdy kterou místnost více uklízet atd. Robot během prvních několika spuštění sleduje, jak, kdy a kde ho spustíte. Podle toho si nastaví své algoritmy a začne posílat notifikace s doporučením automatického úklidu. Vy mu toto doporučení buď schválíte, nebo zamítnete. On se pak podle toho sám zařídí. Robotickým vysavačem s umělou inteligenci je třeba model Rowenta X-Plorer S130 AI.

Postup, jak připojit wifi a mobil k robotickému vysavači Rowenta

Chcete spárovat robotický vysavač Rowenta se svým mobilem? Máte-li chytrý telefon s operačním systémem Android, v internetovém obchodě Google Play si zdarma stáhněte chytrou aplikaci Rowenty X-plorer Series 75&95 nebo aplikace Rowenta Robots v závislosti na tom, který model robotu Rowenta jste si zakoupili. Tyto aplikace jsou kompletně v češtině. Majitelé iPhonů si tuto aplikaci mohou zase stáhnout v App Store. Aplikace X-plorer Series 75&95 a Rowenta Robots na ovládání robotického vysavače zajistí úklid vašeho domu či bytu na míru.

Po stažení aplikaci otevřete, vyberte si model svého robotického robota Rowenta a pusťte se do jeho automatického nastavení. Robotický vysavač nejprve zapněte a pomocí návodu v aplikaci jej krok za krokem spárujte se svou domácí wifi a se svým mobilem. Následně se již můžete pustit do samotného nastavení robotického vysavače.

Nastavení aplikace robotického vysavače

Samotné nastavení aplikace robotického vysavače Rowenta je velmi intuitivní záležitostí, kterou zvládne každý. Prvním krokem je vytvoření mapy domácnosti. Zde jsou opět dva přístupy:

  • Roboty Rowenta s umělou inteligencí si nejdříve zajedou do každé místnosti, naskenují si je a poté vytvoří mapu, kterou můžete ještě před prvním úklidem upravit. Například rozdělit si místnosti, pojmenovat je nebo nastavit no-go zóny. Až poté se spustí automatický úklid a robot už ví, kde uklízet může a kde to má zakázáno.
  • Roboty Rowenta bez umělé inteligence fungují trochu jinak. Při prvním spuštění už rovnou uklízí a v průběhu úklidu si rovnou vytváří mapu. Tu si po skončení úklidu můžete uložit, pojmenovat a až poté začít nastavovat jednotlivé místnosti (rozdělit, sloučit, pojmenovat), nastavit no-go a no-mop zóny a tak podobně.

V dalším kroku nastavení robotického vysavače přejděte na Personalizované nastavení úklidu. Nastavte si čas úklidu, kdy se robotický vysavač spustí a začne vysávat, způsob sání (například tiché) a způsob režimu úklidu (například plnohodnotný úklid nebo úklid po místnostech).

Kromě nastavení úklidu aplikace robotického vysavače zobrazuje aktuální stav filtru, bočního kartáčku a hlavního kartáče a také jejich zbývající životnost. Tyto údaje naleznete v sekci Spotřební materiál a údržba.

Jak restartovat robotický vysavač Rowenta

Potřebujete robotický vysavač Rowenta z nějakého důvodu resetovat? Jde o velmi snadnou záležitost. Reset robotického vysavače Rowenta provedete tak, že vypnete a následně zapnete jeho hlavní vypínač. Tvrdý reset můžete provést také vytažením baterie a jejím opětovným vložením do přístroje, případně podržením obou tlačítek (nabít a spustit) na vrchu robota po dobu alespoň 10 sekund. Po tomto kroku ale dojde i k odstranění připojení k wifi a je nutné robotický vysavač opětovně nastavit.

Znát přesný postup, jak nastavit automatický úklid u robota, je opravdu základ. Jedině tak se bude moci robotický vysavač následně pustit do úklidu celého vašeho domova. A vy si v tomto okamžiku udělejte kafíčko, dejte nohy nahoru a nechte robotický vysavač, ať váš dům či byt vysaje a vytře kompletně za vás.

Nejnovější články


Kategorie

Produkty


Související kategorie e-shopu


Další články

Záruka k nákupu: ROWENTA SE POSTARÁ

Záruka k nákupu: ROWENTA SE POSTARÁ

I když jsou vysavače značky Rowenta dlouhodobě zárukou kvality, může se stát, že se váš produkt poškodí nebo bude potřeba opravit chybný komponent. Myslíme dopředu, a proto jsme pro vás připravili bezplatnou službu ROWENTA SE POSTARÁ, s níž vám nabídneme po koupi vysavače nadstandardní péči.

Přečíst celý článek
Jak prodloužit životnost vysavače

Jak prodloužit životnost vysavače

Přemýšlíte, jakým způsobem prodloužit životnost svého vysavače, abyste jej mohli dlouho používat? Právě proto jsme pro vás připravili ucelený návod, jak pečovat o různé druhy vysavačů. Správnou a pravidelnou péčí totiž můžete těmto praktickým pomocníkům zásadně prodloužit životnost.

Přečíst celý článek