Home & Cook Blog> Život v kuchyni> Nejvíc trendy kávové nápoje roku 2021
8.7.2021

Nejvíc trendy kávové nápoje roku 2021

káva s pěnou
Káva lze připravit na 100 a jeden způsob. Jak si doma připravit vaši oblíbenou?

Káva má mnoho benefitů, je to nápoj, bez něhož si častokrát neumíme představit svůj den. Krásně voní, ještě lépe chutná a ideálně i lákavě vypadá. Jaké provedení a speciální přípravy kávy jsou v roce 2021 in? Připravte si je v pohodlí domova!

Kávový průmysl se neustále vyvíjí a každým rokem u něj, stejně jako i v jiných oblastech, pozorujeme různé změny a trendy. Milovníci kávy, ale i jejich výrobci nacházejí nové způsoby, jak tento oblíbený nápoj neustále vylepšovat. Držet krok s aktuálními trendy může být někdy náročné. Současný svět, a zejména její konzumenti, si však potrpí na vizuální atraktivnost a novost, a proto trendům podléhá i kávový svět. Podívejte se spolu s námi, jaké jsou aktuální trendy v oblasti kávy a jaké kávové nápoje patří mezi nejoblíbenější. Naučte se je připravit v pohodlí domova sobě či svým přátelům ve špičkovém kávovaru. 

Zdravé kávové nápoje 

Káva je přírodní nápoj poskytující širokou škálu zdravotních benefitů. Jakmile však do ní začneme přidávat množství cukru, mléka, smetany, karamelu či jiných přísad, ztrácí káva na kvalitě. Navíc tyto přísady obsahují hodně tuku, cholesterolu a cukru. Zkuste je nahradit těmito zdravými ingrediencemi, které jsou aktuálně trendy: 

  • mandlové, ovesné, oříškové, kokosové či jiné rostlinné mléko
  • kurkuma 
  • vitamin C 
  • mleté kakaové boby 
  • skořice 
  • matcha tea

Příklady příprava kávy

Pozor, mléčnou pěnu nelze vytvořit z rýžového či kokosového mléka, neboť nemají dostatek tuku. Pro hustou pěnu, třeba i v osvěžující studené verzi, vyzkoušejte kapslový kávovar s integrovaným šlehačem, jenž je vhodný i pro rostlinná mléka, a díky kostičce čokolády nebo lžičce džemu jednoduše vykouzlíte studenou či horkou čokoládu pro děti. Kreativitě se meze nekladou! 

Dalgona coffee 

Tato specialita pochází z Indie, ale svou popularitu odstartovala v jihokorejské televizní show. Jde v podstatě o cappuccino obrácené naruby, protože se nešlehá mléko, ale káva s cukrem a trochou horké vody. 

Věděli jste, že…?

Dalgona dostala svůj název po korejských bonbonech, jimiž jsou vlastně nadýchané karamely.

Pro přípravu budete potřebovat: lahodnou kávu z kávovaru, 2 lžičky horké vody, 2 lžičky třtinového cukru, 300 ml vašeho oblíbeného mléka. Připravte si také větší mísu, v níž si vyšleháte kávu, cukr a vodu, a tyčový mixér, kterým směs vyšleháte. Následně si připravte šálek, hoďte do něj pár kostek ledu, nalijte mléko asi do dvou třetin a zbylou část šálku vyplňte kávovou pěnou. 

Tip od nás: Banánové cappuccino

Do šálku si nalijte 5 ml banánového sirupu, vyšlehejte 80 ml mléka, následně ho nalijte do šálku a smíchejte se sirupem. Poté připravte pořádně silné espresso v kávovaru a nalijte ho do připraveného mléka. Na závěr kávu ozdobte sušenými banánovými plátky.

Designový kávovar KRUPS v moderním interiéru

K aktuálním trendům také patří: 

  • Čerstvé a sušené květiny v kávě– květy jsou již delší dobu trendem ve výzdobě míchaných nápojů a aktuálně jsou populární nejen při servírování alkoholických koktejlů, ale také při podávání kávy. Jsou vizuálně atraktivním doplňkem, jímž můžete uchvátit a překvapit své přátele. Používejte však pouze květiny, u nichž jste si jisti, že jsou jedlé. Chcete, aby si společnost zážitky s vámi připravenou kávou pamatovala, ale jistě ne ve spojení s výletem na pohotovost.  
  • Nadýchané polevy a krémy– vhodné pro lidi, kteří milují sladké. 
  • Nové chuťové kombinace– keksy či čokoláda ke kávě jsou již passé a baristé se snaží přicházet se stále novými a novými chutěmi a kombinacemi. Co řeknete na sladkoslanou kávu? Pokud vás kombinování chutí láká, vyzkoušejte ke kávě opečenou slaninu. Ne, nevtipkujeme! I to je aktuální trend. 

Tip od nás: Espresso tonic

Naplňte šálek ledem a pořádně vychlazeným tonikem. Následně si ve svém kávovaru připravte espresso a zalijte jím tonic. Dokonalá káva je na světě! Osvěžující, chutná, ideální v horký letní den!

Espresso tonic servírování

TIP

Pro sametovou mléčnou „cremu“ do vaší kávy, bez nutnosti čištění kávovaru, se perfektně hodí napěňovač nebo šlehač mléka – stačí do něj nalít mléko dle odměrky a máte mléčnou, hustou a „crema“ pěnu v nádobce, kterou snadno vymyjete vodou, aniž byste museli zdlouhavě čistit mléčné cesty automatického kávovaru.

I vy jste dostali chuť na kávu? My rozhodně ano. Vyzkoušíte zdravou variantu, anebo jste spíše typ, který preferuje pořádně sladkou kávu, která je nejen kávou, ale zároveň zákuskem? Je čas nastartovat kávovar a vyzkoušet aktuální trendy, díky nimž budete hvězdou na návštěvě, oslavách či letních party. 

Nejnovější články


Kategorie

Produkty

Automatický kávovar Krups Intuition Preference Plus EA875E10 chrome & milk pot
Automatický kávovar Krups Intuition Preference Plus EA875E10 chrome & milk pot
19999 Kč
Automatický kávovar Krups Evidence Eco EA897B10
Automatický kávovar Krups Evidence Eco EA897B10
12499 Kč
Kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima KP173B31
Kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima KP173B31
1811 Kč
Pákový kávovar Krups Espresso Steam & Pump Virtuoso XP442C11
Pákový kávovar Krups Espresso Steam & Pump Virtuoso XP442C11
4219 Kč

Související kategorie e-shopu


Další články

Záruka k nákupu: KRUPS SE POSTARÁ

Záruka k nákupu: KRUPS SE POSTARÁ

I když jsou kávovary KRUPS dlouhodobě zárukou kvality a vyznačují se špičkovými technologiemi a jednoduchostí ovládání, může se stát, že se váš kávovar poškodí nebo bude potřeba opravit chybný komponent. Proto jsme pro vás připravili program KRUPS SE POSTARÁ, s nímž vám nabídneme po koupi vysavače nadstandardní péči.

Přečíst celý článek
Spojení módy a kávovarů KRUPS funguje

Spojení módy a kávovarů KRUPS funguje

Pavla Berkyho zná spousta lidí z reality show MasterChefa. Už před účastí v soutěži byl ale Pavel Berky velmi úspěšný návrhář. Je pro něj větší vášní móda, nebo vaření? A čemu se momentálně více věnuje? Přečtěte si exkluzivní rozhovor s populárním fashion designerem.

Přečíst celý článek