Home & Cook Blog> Krása a zdraví> Jak s pomocí kulmy, žehličky či fénu vykouzlíte na hlavě perfektní vlny
28.12.2021

Jak s pomocí kulmy, žehličky či fénu vykouzlíte na hlavě perfektní vlny

Vlnité vlasy zatraktivní každou ženu. Nemusíte přitom k profesionálům, abyste měla účes, který všechny oslní. Jak na to? Poradíme!

Vlny, kudrny, lokny. Ať už pro ně máte jakékoliv pojmenování, okouzlí za všech okolností. Nejčastěji si je vytváříme pomocí kulmy, stejně dobrou a někdy i lepší službu vám však prokážou i žehlička na vlasy nebo klasický fén. Jak na to, aby celý „proces“ nezabral příliš mnoho času a efekt byl skvělý?

Kulma vždy po ruce

Vlasy si rozdělte do pramenů podle toho, zda chcete mít lokny tenčí nebo objemnější. Svažte je gumičkou a nahoře sepněte sponou. Prameny pak jeden po druhém odebírejte a natáčejte na kulmu od hlavy ke konečkům, teplo nechejte působit asi deset sekund. Více ne, aby se vlasy nepoškodily. Několik sekund na vytvoření vln úplně postačí. Pokud chcete mít lokny perfektní a nerozlítané, natáčejte vlasy směrem ven, získají tak podstatně na objemu. Po natočení podržte chvíli jednotlivé prameny v ruce, aby i pak dobře držely tvar.

TIP

Nejste úplně manuálně zručný typ a s klasickou kulmou se vám účes jako ze žurnálu prostě nedaří vytvořit? Prozradíme vám tajemství. Celebrity mají pomocníky – a nemyslíme tím osobní vizážistku, ani hvězdy nemají kosmetický tým za zády na každém kroku. Těmi pomocníky jsou například kulma, která natáčí více pramenů najednou – ta je ideální volbou pro ty z vás, kdo by nenazvali trpělivost svou silnou stránkou. Pro ty, kterým se podaří spálit si prst i obě uši a vlny nikde, je jako stvořená kulma, která doslova dělá lokny sama. Pramínek si sama natočí, změří optimální dobu nahřívání vlasů a perfektní účes je zanedlouho na světě – a bez námahy a úrazů.

Účes posléze fixujte lakem nebo tužidlem na vlasy, těmito přípravky opravdu nešetřete, abyste se z účesu mohla těšit co nejdéle. Vlasy si přitom upravte nejen shora, ale také se předkloňte a zafixujte si je zespodu. Pokud chcete účes ještě zdokonalit, na trhu existují i přípravky na zvětšení objemu.

Žehlička pro přirozené vlny

Žehlička na vlasy neslouží jen k narovnání vlasů, i když pro tento účel se používá asi nejčastěji. Můžete si však s její pomocí rychle a jednoduše vykouzlit i velmi přirozeně vypadající vlny. Tato informace určitě potěší hlavně ženy, které nemají v oblibě princeznovské lokýnky, ale dávají přednost uvolněnějšímu a přesto upravenému vzhledu. Existují už kulmy přímo k tomu určené. Například tato kulma je navíc i šetrná k vlasům – žehlicí desky jsou napuštěny keratinem a arganovým olejem, vaše vlasy tak neohromí jenom dokonalým účesem, ale také zdravým vzhledem. Jak tedy pomocí žehličky vytvořit perfektní lokny?

Tady je postup: Tenkou žehličku zahřejte na 150 až 190 stupňů. Jemnější vlasy na méně, silné na více. Nezapomeňte použít přípravek, který vlasy chrání před nadměrným působením tepla. Vlasy si rozdělte do pramenů. Asi v polovině pramene stiskněte žehličku a otočte s ní. Pak žehličkou pomaloučku pohybujte směrem dolů.

Vlny ve stylu Afro

Afro styl je velmi trendy. Proč? Protože malé vlnky vypadají hravě, ležérně a přitom upraveně. Budí dojem rozpustilosti, ale zároveň jsou velmi ženské. A hotové za pár minut.

Fén pro plážové vlny

Ležérní plážové vlny se nehodí jen do letního období, vzhled bezstarostné ženy, která miluje život, slunce a vodu, si můžete dopřát i v prosinci. Představte si surfařku, vlasy má díky větru a moři lehce vlnité, přesně tak vypadají plážové vlny. Nemusíte k Jadranu, abyste ji napodobila, stačí vytáhnout ze šuplíku fén.

TIP

Existuje fén s difuzérem pro definici vln. Díky tomuto fénu budou vaše vlny perfektní, upravené a přesně tam, kde je chcete mít.

Vlasy si nejdříve umyjte, mokrá hlava nejvíce přispěje k famóznímu výsledku. Po umytí si vlasy trochu pročešte, vymačkejte z nich ručníkem nadbytečnou vody a pak je pořádně zafixujte, nejlépe tužidlem. Dejte si záležet, nestačí přípravek nastříkat, musíte jej důkladně vetřít do vlasů. Začněte vlasy fénovat a přitom je mačkejte rukama, abyste vytvořila požadovaný tvar. Výsledkem budou jemně vlnité vlasy, které vypadají, jako byste právě trávila léto u moře.

Nejnovější články


Kategorie

Produkty

Kulma na vlasy Rowenta for Elite CF3212F0
Kulma na vlasy Rowenta for Elite CF3212F0
649 Kč
Kulma na vlasy Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0
Kulma na vlasy Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0
2999 Kč
Kulma na vlasy Rowenta Waves Addict CF4710F0
Kulma na vlasy Rowenta Waves Addict CF4710F0
1349 Kč
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience Scalp Care CV9240F0
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience Scalp Care CV9240F0
3699 Kč

Související kategorie e-shopu


Další články

Zpříjemněte si ráno kávovou meditací a nalaďte se na celý den

Zpříjemněte si ráno kávovou meditací a nalaďte se na celý den

Dopadá na vaši psychiku ponurá nálada pošmourných dní plných plískanic a nedostatku světla? Nenechte se rozhodit a využijte toto období na zklidnění, zpomalení a ponoření se do sebe. Právě chladné počasí přímo vybízí k tomu uvařit si horký čaj nebo kávu a pustit se do meditace, která vám zlepší vnímání přítomného okamžiku, ale také pomůže vašemu mozku odpočinout si.

Přečíst celý článek
KRUPS a Nadační fond Veroniky Kašákové: Pro lepší budoucnost dětí

KRUPS a Nadační fond Veroniky Kašákové: Pro lepší budoucnost dětí

Pokud si něco opravdu ze srdce přejete, můžete to díky spolupráci se správnými lidmi dokázat. Včera nás o této staré pravdě přesvědčila spolupráce Nadačního fondu Veroniky Kašákové a značky KRUPS. Po vzoru úžasné Veroniky Sovadiny Kašákové, která se dokázala se svým osudem poprat a dnes je pečující maminkou, úspěšnou podnikatelkou a osobou, jež podává pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují, se značka KRUPS rozhodla svému projektu dát charitativní přesah… a konečně můžete vidět výsledek.

Přečíst celý článek
Podporujeme Movember. A vy?

Podporujeme Movember. A vy?

V Groupe SEB myslíme na všechny dědy, táty a bráchy… I letos jsme se rozhodli podpořit dobročinnou aktivitu Movember, která věnuje pozornost zdraví mužů, podpoře jejich zdravého životního stylu a osvětě v oblasti mužských onemocnění, jakými jsou například rakovina varlat či rakovina prostaty.

Přečíst celý článek