Home & Cook Blog> Krása a zdraví> Jak s pomocí kulmy, žehličky či fénu vykouzlíte na hlavě perfektní vlny
28.12.2021

Jak s pomocí kulmy, žehličky či fénu vykouzlíte na hlavě perfektní vlny

Vlnité vlasy zatraktivní každou ženu. Nemusíte přitom k profesionálům, abyste měla účes, který všechny oslní. Jak na to? Poradíme!

Vlny, kudrny, lokny. Ať už pro ně máte jakékoliv pojmenování, okouzlí za všech okolností. Nejčastěji si je vytváříme pomocí kulmy, stejně dobrou a někdy i lepší službu vám však prokážou i žehlička na vlasy nebo klasický fén. Jak na to, aby celý „proces“ nezabral příliš mnoho času a efekt byl skvělý?

Kulma vždy po ruce

Vlasy si rozdělte do pramenů podle toho, zda chcete mít lokny tenčí nebo objemnější. Svažte je gumičkou a nahoře sepněte sponou. Prameny pak jeden po druhém odebírejte a natáčejte na kulmu od hlavy ke konečkům, teplo nechejte působit asi deset sekund. Více ne, aby se vlasy nepoškodily. Několik sekund na vytvoření vln úplně postačí. Pokud chcete mít lokny perfektní a nerozlítané, natáčejte vlasy směrem ven, získají tak podstatně na objemu. Po natočení podržte chvíli jednotlivé prameny v ruce, aby i pak dobře držely tvar.

TIP

Nejste úplně manuálně zručný typ a s klasickou kulmou se vám účes jako ze žurnálu prostě nedaří vytvořit? Prozradíme vám tajemství. Celebrity mají pomocníky – a nemyslíme tím osobní vizážistku, ani hvězdy nemají kosmetický tým za zády na každém kroku. Těmi pomocníky jsou například kulma, která natáčí více pramenů najednou – ta je ideální volbou pro ty z vás, kdo by nenazvali trpělivost svou silnou stránkou. Pro ty, kterým se podaří spálit si prst i obě uši a vlny nikde, je jako stvořená kulma, která doslova dělá lokny sama. Pramínek si sama natočí, změří optimální dobu nahřívání vlasů a perfektní účes je zanedlouho na světě – a bez námahy a úrazů.

Účes posléze fixujte lakem nebo tužidlem na vlasy, těmito přípravky opravdu nešetřete, abyste se z účesu mohla těšit co nejdéle. Vlasy si přitom upravte nejen shora, ale také se předkloňte a zafixujte si je zespodu. Pokud chcete účes ještě zdokonalit, na trhu existují i přípravky na zvětšení objemu.

Žehlička pro přirozené vlny

Žehlička na vlasy neslouží jen k narovnání vlasů, i když pro tento účel se používá asi nejčastěji. Můžete si však s její pomocí rychle a jednoduše vykouzlit i velmi přirozeně vypadající vlny. Tato informace určitě potěší hlavně ženy, které nemají v oblibě princeznovské lokýnky, ale dávají přednost uvolněnějšímu a přesto upravenému vzhledu. Existují už kulmy přímo k tomu určené. Například tato kulma je navíc i šetrná k vlasům – žehlicí desky jsou napuštěny keratinem a arganovým olejem, vaše vlasy tak neohromí jenom dokonalým účesem, ale také zdravým vzhledem. Jak tedy pomocí žehličky vytvořit perfektní lokny?

Tady je postup: Tenkou žehličku zahřejte na 150 až 190 stupňů. Jemnější vlasy na méně, silné na více. Nezapomeňte použít přípravek, který vlasy chrání před nadměrným působením tepla. Vlasy si rozdělte do pramenů. Asi v polovině pramene stiskněte žehličku a otočte s ní. Pak žehličkou pomaloučku pohybujte směrem dolů.

Vlny ve stylu Afro

Afro styl je velmi trendy. Proč? Protože malé vlnky vypadají hravě, ležérně a přitom upraveně. Budí dojem rozpustilosti, ale zároveň jsou velmi ženské. A hotové za pár minut.

Fén pro plážové vlny

Ležérní plážové vlny se nehodí jen do letního období, vzhled bezstarostné ženy, která miluje život, slunce a vodu, si můžete dopřát i v prosinci. Představte si surfařku, vlasy má díky větru a moři lehce vlnité, přesně tak vypadají plážové vlny. Nemusíte k Jadranu, abyste ji napodobila, stačí vytáhnout ze šuplíku fén.

TIP

Existuje fén s difuzérem pro definici vln. Díky tomuto fénu budou vaše vlny perfektní, upravené a přesně tam, kde je chcete mít.

Vlasy si nejdříve umyjte, mokrá hlava nejvíce přispěje k famóznímu výsledku. Po umytí si vlasy trochu pročešte, vymačkejte z nich ručníkem nadbytečnou vody a pak je pořádně zafixujte, nejlépe tužidlem. Dejte si záležet, nestačí přípravek nastříkat, musíte jej důkladně vetřít do vlasů. Začněte vlasy fénovat a přitom je mačkejte rukama, abyste vytvořila požadovaný tvar. Výsledkem budou jemně vlnité vlasy, které vypadají, jako byste právě trávila léto u moře.

Nejnovější články


Kategorie

Produkty

Kulma na vlasy Rowenta for Elite CF3212F0
Kulma na vlasy Rowenta for Elite CF3212F0
649 Kč
Kulma na vlasy Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0
Kulma na vlasy Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0
2599 Kč
Kulma na vlasy Rowenta Waves Addict CF4710F0
Kulma na vlasy Rowenta Waves Addict CF4710F0
1699 Kč
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience Scalp Care CV9240F0
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience Scalp Care CV9240F0
3999 Kč

Související kategorie e-shopu


Další články

Proč je žehlení důležité a jaké benefity přináší

Proč je žehlení důležité a jaké benefity přináší

Dnešní doba je uspěchaná a lidé tráví čím dál tím méně času doma. Nezbývá čas na relax, rodinu ani na péči o domácnost. Jednou z domácích aktivit, která často padne na oltář moderní uspěchané doby, je žehlení. Mnoho lidí prostě raději koupí nemačkavé materiály a dá sbohem hodinám cvičení se žehličkou u žehlicího prkna. Zrovna žehlení je však disciplína, ke které se vyplatí vrátit a najít si na ni čas. Má i jiné benefity, než jen estetický efekt dokonale vyžehlené košile nebo svátečního ubrusu. Jaké to jsou? 

Přečíst celý článek
Tipy na jídlo před a po cvičení

Tipy na jídlo před a po cvičení

Pohyb je důležitý, ale mnoho fitness expertů se shoduje na tom, že velkou roli hraje právě strava. Jak se tedy stravovat v případě, že cvičíme a máme pravidelnou zvýšenou pohybovou aktivitu? Žádoucí je mít energii na to, aby naše tělo trénink zvládlo a zároveň nás po cvičení nepřepadl vlčí hlad. Pokud máte tréninkový den, je nutné ho správně nastartovat vydatnou snídaní a pravidelně jíst během dne, ideálně každé 2–3 hodiny v menších porcích.

Přečíst celý článek
Konečně pořádný tip na dokonale vyžehlené prádlo: pořiďte si skříň, která žehlí za vás!

Konečně pořádný tip na dokonale vyžehlené prádlo: pořiďte si skříň, která žehlí za vás!

Vypadat skvěle budete jenom ve vyžehleném oblečení. I když tato činnost nepatří k nejoblíbenějším, nevzdávejte se jí. S našimi tipy, jak vyžehlit košili, rukávy či puky na kalhotách, to půjde jako po másle. Podíváme se také na to, jak zacházet s choulostivými látkami a co určitě nežehlit. A pokud se do žehlení nechcete vůbec pouštět, odhalíme tajemství žehličky, která žehlí za vás. Jste zvědaví? Čtěte dál!

Přečíst celý článek